Přihlásit

7 tipů, jak motivovat děti ke společnému pečení

7 tipů, jak motivovat děti ke společnému pečení

Den matek je za námi, Den dětí před námi. K oslavám je důvod vždy. Stejně jako ke společnému času. Ten může být plnohodnotně stráven klidně i v kuchyni. Pozvěte k pečení i své malé kuchaře a vykrojte si společně zážitek, na který nezapomenou. Pokud se obáváte, že děti na něco takového nemají ani pomyšlení, máme pro vás 7 tipů, jak je zkusit motivovat:

  1. Zvolte zábavné recepty: Sežeňte recepty s atraktivními názvy nebo zajímavými tvary, které budou děti bavit připravovat. Třeba perníčky ve tvaru srdce nebo muffiny jako malé dortíčky jsou skvělou volbou.

  2. Dopřejte dětem samostatnost: Dejte dětem možnost rozhodnout se, které suroviny si vyberou, nebo jim dovolte ozdobit dezert podle vlastní fantazie. Budou se tak cítit jako součást procesu a mít větší zájem o výsledek.

  3. Přeměňte pečení cukroví v soutěž: Je vás doma víc? Zorganizujte soutěž v pečení! Rozdělte děti (a klidně i dospělé členy rodiny) do týmů a nechte je soutěžit o titul Nejlepšího pekaře. Je to skvělý způsob, jak podpořit týmového i rodinného ducha.

  4. Odměňte je: Nabídněte dětem drobné odměny za jejich úsilí. Tou největší bude samozřejmě samotný sladký výsledek, ale než se k němu dostanete, můžete například nabídnout možnost vybrat si, co budete společně sledovat při čekání na jeho dopečení. 

  5. Vytvořte si rodinnou tradici: Udělejte z pečení společný rodinný rituál, který budete opakovat. Například každý druhý víkend si můžete vybrat nový recept a společně ho připravit. Všichni se tak budou těšit na proces i na výsledek. 

  6. Zábavná prezentace: Nechte děti vytvořit zajímavé prezentace nebo dekorace pro jejich dezert, které pak můžete společně s rodinou ochutnat nebo nabídnout přátelům.

  7. Vyměňte těsto za modelovací FIMO hmotu. Chcete si zaexperimentovat a místo pečení se pustit do společného modelování? I tady můžete využít váleček a naše vykrajovátka. Zábava to bude stejná, jen výsledek v podobě barevných zvířátek či kytiček bude lahodit pouze oku. Pro následné použití v kuchyni vše pečlivě opláchněte.  

Pečení s dětmi je skvělý způsob, jak strávit kvalitní čas společně a vytvořit originální rodinné vzpomínky. Při jejich realizaci vám určitě pomůžou naše vykrajovátka. Vybrat si můžete jak z tradičních motivů, tak z těch, které vaši malí pekaři ocení s úsměvem na tváři. Autíčka a zvířata jsou pro tohle pečení jako stvořená.